BM Color


Stiuki


Stiuki to znana od dawna metoda dekoracji wnętrz, która obecnie przeżywa prawdziwy renesans.

Były formą zdobniczą znaną i cenioną szczególnie w okresie starożytności.  Często imitował marmur, a jego stosowanie ściśle związane było z architekturą ówczesnych budynków.

Współcześnie forma to szeroka paleta ekskluzywnych pokryć dekoracyjnych, idealnie imitująca dawne techniki zdobnicze. Zapewniają one niemal nieograniczone możliwości kreowania przestrzeni, tworzenia finezyjnych faktur oraz wzorów. Każdemu wnętrzu nadają stylowy charakter, a ich dodatkowym atutem jest trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Istnieje ich wiele rodzajów. Rozpoznajemy między innymi:

  • scagliola
  • stucco marmo
  • marmorino
  • stucco lustro - imitacja marmuru (często w odmianie stucco veneziano)
  • tedelakt - marokański

Wykonanie ich jest dość skomplikowane i kosztowne, przez co najlepiej powierzyć je profesjonalistom. Stiuki to wyjątkowo atrakcyjna i wytrzymała forma dekoracji ściennych. Są niebywale stylowe i świetnie wyglądają w obszernych wnętrzach. Niezależnie od wnętrza, jedno jest pewne, wnętrze będzie wyglądać iście ekstrawagancko. Są idealnie gładkie i często przypominają marmur, a do tego niektóre z wymienionych wyżej rodzajów są dodatkowo szlifowane kamieniami półszlachetnymi.

Udostępniamy je w szerokiej i bardzo urozmaiconej gamie kolorystycznej.  Tworzą eleganckie i bardzo gustowne wykończenia, które doskonale pasują zarówno do tradycyjnych, jak również nowoczesnych wnętrz.  Dzięki nim wykreujesz własny, indywidualny  świat, w którym jedynym ograniczeniem będzie Twoja wyobraźnia.

Projekt i opracowanie: MediaConsulting.pl
Benjamin Moore